![](https://i0.wp.com/www.philenews.com/wp-content/uploads/2024/06/438115818_785682163339418_8544503854588719606_n.jpg?w=1200&resize=1200,0&ssl=1)
Από τη σημερινή διαδικασία για ανακήρυξη των τοπικών αρχόντων στην επαρχία Λεμεσού, δεν έλειπαν και τα παραλειπόμενα κάποια από αυτά ήταν και κραυγαλέα, κάνοντας τους πολίτες που βρέθηκαν στην τελετή να γελάσουν.
Φαίνεται η κούραση της δύσκολης εκλογικής διαδικασίας βγήκε σήμερα για την αναπληρώτρια Έπαρχο και Γενική Έφορο Εκλογής, Ηλέκτρα Παναγιώτου η οποία έκανε κάποια μικρά λάθη τα οποία δεν μπορούσαν να περάσουν απαρατήρητα.
Αρχικά ξέχασε να προσφωνήσει στο βήμα των δήμαρχο Λεμεσού, Γιάννη Αρμεύτη. Άρχισε να διαβάζει την ανακήρυξη και τότε συνειδητοποίησε ότι δεν ήταν δίπλα της. Έκανε μια παύση, απολογήθηκε και τότε τον κάλεσε στο βήμα.
Πέραν από τον κ. Αρμεύτη, λίγο έλειψε να ανακηρύξει άλλο δήμαρχο για άλλο δήμο. Συγκεκριμένα, ενώ κάλεσε στο βήμα τον δήμαρχο Κυριάκο Ξυδιά για την δημαρχία της Ανατολικής Λεμεσού, κάπου εκεί έγινε μπέρδεμα και είπε Δυτικής Λεμεσού, θέση που κατέλαβε ο μέχρι πρώτινος δήμαρχος Ύψωνα, Παντελής Γεωργίου. Φυσικά η κ. Παναγιώτου διόρθωσε και αυτό το λάθος και με το δικό της χιούμορ, προχώρησε κανονικά στη διαδικασία.