![](https://i0.wp.com/goal.philenews.com/wp-content/uploads/2024/05/bartzokas_003731.jpg?w=1200&resize=1200,0&ssl=1)
Πανευτυχής με την πρόκριση του Ολυμπιακού στο τρίτο σερί Final Four, μετά τη νίκη (63-59) επί της Μπαρτσελόνα, ήταν ο Γιώργος Μπαρτζώκας, ο οποίος αποθέωσε τους παίκτες του στα αποδυτήρια.
Όσα είπε ο κόουτς των «ερυθρόλευκων» στα αποδυτήρια:
«Συγχαρητήρια σε όλους. Με όσα περάσαμε φέτος είμαστε για τρίτη φορά στο Final 4. Είναι σαν να είμαστε ήδη πρωταθλητές. Το αξίζετε όλοι, είστε μια ομάδα πρωταθλητών».