![](https://i1.wp.com/goal.philenews.com/wp-content/uploads/2024/05/SSAK6247.jpg?w=1200&resize=1200,0&ssl=1)
Ο ΑΠΟΕΛ είναι η ομάδα με τη μεγαλύτερη εκπροσώπηση στην καλύτερη ενδεκάδα του πρωταθλήματος αφού τέσσερις ποδοσφαιριστές του βρίσκονται στους τοπ 11. Από κει και πέρα, ΑΕΚ και Ομόνοια έχουν από τρεις ποδοσφαιριστές, ενώ η Πάφος FC έναν.
Συγκεκριμένα, η κορυφαία ενδεκάδα αποτελείται από τον Κενάν Πίριτς (ΑΕΚ) κάτω από τα γκολπόστ, τους αμυντικούς Νικόλα Παναγιώτου (Ομόνοια), Ισάμ Τσεπάκ (ΑΠΟΕΛ), Βαλεντίν Ρομπέρζ (ΑΕΚ), και Ράντοσαβ Πέτροβιτς (ΑΠΟΕΛ), τους μέσους Ντάλσιο (ΑΠΟΕΛ), Γκουστάβο Λέντες (ΑΕΚ) και Ρομάν Μπέζους (Ομόνοια) και τους επιθετικούς Γουίλι Σεμέδο (Ομόνοια), Ζάιρο (Πάφος FC) και Γκιόργκι Κβιλιτάια (ΑΠΟΕΛ).