![](https://i1.wp.com/goal.philenews.com/wp-content/uploads/2024/06/82790816_3162298440464092_2084251533150519296_n-e1714980295552.jpg?w=1200&resize=1200,0&ssl=1)
Κάθε μέρα που περνά ολοένα και τυλίγεται περισσότερο το κουβάρι της αβεβαιότητας στην Ανόρθωση. Δύο εικοσιτετράωρα πριν τη νέα Έκτακτη Γενική Συνέλευση, για επικύρωση της πρότασης μεταβίβασης των μετοχών της οικογένειας Πουλλαΐδη στο Σύλλογο, το σκηνικό παραμένει θολό. «Βροχή» επιστολών, από διαφορετικές κατευθύνσεις με απαιτήσεις και παράπονα, συνθέτουν μια κατάσταση αβεβαιότητας και κανείς δεν είναι σε θέση να προβλέψει την επόμενη ημέρα.
H ανώνυμη επιστολή από 65 (όπως σημειώνεται) μέλη του Σωματείου, έριξε λάδι στη φωτιά, καθώς μεταξύ άλλων καλούν τον μεγαλομέτοχο να πληρώσει 2.000.000 ευρώ, για τη 10χρονη χρήση των εγκαταστάσεων και προείσπραξη εσόδων επί προεδρίας του. Η πλευρά Πουλλαΐδη διαφοροποίησε αρκετούς όρους που της προτάθηκαν από τη διοίκηση του Συλλόγου, ορισμένοι εκ των οποίων προέκυψαν μέσα από τις ενστάσεις των μελών στην προηγούμενη Γενική Συνέλευση.
Χοντρά – χοντρά ο μεγαλομέτοχος χαρίζει οτιδήποτε εμφανίζεται στα βιβλία και τους λογαριασμούς της Ανόρθωσης ως χρωστούμενο προς την οικογένειά του, ξεκαθαρίζει ότι, όχι απλά δεν έχει καμία ένσταση, αλλά απαιτεί να γίνει ανεξάρτητος έλεγχος σε όλα τα διοικητικά συμβούλια της Εταιρείας ξεκινώντας από τις δυο περιόδους που ήταν στην προεδρία και δεν φέρει ένσταση για μονοετή ανανέωση της συμφωνίας διαχείρισης.