![](https://i0.wp.com/goal.philenews.com/wp-content/uploads/2024/06/DSC_0483.jpg?w=1200&resize=1200,0&ssl=1)
Ενθουσιασμένος για τη νέα πρόκληση στην καριέρα του και την ΑΕΚ δήλωσε ο Ζλάταν Αλομέροβιτς μιλώντας στη γερμανική ιστοσελίδα RevierSport.
Η ανάρτηση του Ζλάταν Αλομέροβιτς:
«Μια όμορφη εποχή φτάνει στο τέλος της. Φυσικά δεν είναι εύκολο να φύγεις από έναν σύλλογο που γιορτάζει τη μεγαλύτερη επιτυχία στην ιστορία του συλλόγου αλλά ρώτησα τον εαυτό μου εδώ και πολύ καιρό: Τι μπορώ να πετύχω ακόμα μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου και του πρωταθλήματος στην Πολωνία; Αποφασίσαμε ως οικογένεια ότι θα θέλαμε να ζήσουμε δίπλα στη θάλασσα, κατά προτίμηση στο Ντουμπάι. Αλλά και η Κύπρος είναι πολύ όμορφη.
Από αθλητικής σκοπιάς, ήταν φυσικά πολύ σημαντικό για μένα ότι ο νέος εργοδότης μου με ήθελε πραγματικά. Αυτό συνέβη με την ΑΕΚ. Με έκαναν να νιώσω καλά και με πλησίασαν από νωρίς. Ως οικογένεια, ανυπομονούμε για τη νέα πρόκληση στην Κύπρο».